Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Дата: 03.09.2021 12:26
Кількість переглядів: 408

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Традиційно, головним інститутом виховання дітей є родина, яка залишається природнім середовищем та підтримкою для зростання та всебічного розвитку особистості. Однак, в нашому сьогоденні суспільство зіштовхнулось з жорстокими реаліями життя, яке з різних причин позбавило багатьох дітей домашнього затишку та належного батьківського піклування.

У таких випадках залишати дитину в небезпечному середовищі не можна, необхідно негайно вирішувати її долю. З іншого боку для будь-якої дитини вилучення з сім'ї, безумовно, величезний стрес. Тож, для того, щоб захистити інтереси дитини, створити сприятливі умови для її фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, держава запровадила нову форму тимчасового влаштування – патронатну сім'ю.

«Сімейний патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї. вона передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в родині. Якщо дитина не може повернутися у свою біологічну родину, то патронатна сім’я для неї може стати новою люблячою родиною, на період, подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.07.2021 р. — 11 800 грн. оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатний вихователь – це повнолітня особа (окрім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України), яка за участі та згодою інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Тож, якщо Ваше серце наповнює любов до дітей, маєте можливість та бажання підтримати дітей, які тимчасово не можуть перебувати у рідній сім’ї, і хочете створити патронатну сім`ю, звертайтеся за більш детальною інформацією до Служби у справах дітей або «Центр з надання соціальних послуг» Новослобідської сільської ради.

+380 (5442) 52540

E-Mail адреса: nsloboda_sr@ukr.net

nslobcnsp@ukr.net

Порядок створення і діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017.Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь