Дата: 13.09.2021 14:07

Возможно, это изображение (текст)

Про проблему булінгу діти не люблять розмовляти та ділитися пережитими почуттями із близькими та однолітками. Як правило, такі ситуації замовчуються через страх отримати у відповідь від кривдника ще більшу «дозу» агресії.

Адже булінг – це прояв насилля, який має систематичний характер та спрямований на приниження жертви.

Досить часто один вид булінгу може переходити в інший, наприклад:психологічні погрози та приниження переростають в нанесення тілесних ушкоджень, знищення одягу та особистих речей.Тому важливо вчасно розпізнати булінг та припинити його дію.

?Типові ознаки булінгу (цькування):

?систематичність;

?наявність сторін – кривдник, потерпілий, спостерігачі;

?дії або бездіяльність кривдника, що спричинюють психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривоги, спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

?Поради для дітей та батьків для уникнення агресивної поведінки:

?вміти казати «НІ!»;

?відстоювати свої кордони та поважати кордони іншої людини;

?відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини;

?не боятися та поділитися своїми переживаннями з тими людьми, кому довіряєш (з батьками, старшими братами та сестрами, друзями, вчителями, шкільним психологом, дирекцією школи і т.д.);

?робити скріншоти погрозливих повідомлень (при кібербулінгу);

?заблокувати кривдника в соціальних мережах та подати скаргу адміністратору сайту;

?навчитися звертатися за допомогою.

?Корисна інформація:

????Якщо Вам потрібна правова допомога – 0 800 213-103 (діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката);

????Національна дитяча «гаряча лінія» – 116-111, 0 800-500-225;

????Національна поліція – 102;

????Уповноважений Президента з прав дитини – 044 255-76-75

????чат-бот “Кіберпес” для дітей, батьків, вчителів,який розповідає про можливі дії у випадку кібербулінгу,як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж та ін. Бот доступний у Telegram та Viber.