Працівниками КЗ СОР «РЛП «Сеймський» під час польових досліджень було виявлено поселення бобра річкового, а саме бобрину греблю на території парку.
Працівниками КЗ СОР «РЛП «Сеймський» під час польових досліджень було виявлено поселення бобра річкового, а саме бобрину греблю на території парку. Цей найбільший гризун фауни України в останні роки суттєво розширив свій ареал та збільшив чисельність у Східній Європі.
Цікаві факти
В нашій місцевості бобри не будують хатинок, а оселяються у норах. Задля запобігання проникнення хижаків у житло бобер штучно підвищує рівень води, споруджуючи греблі, таким чином, щоб вхід у нору знаходився під водою.
Маса бобрів сягає 30-32 кг.
Бобер споживає кору, гілки та листя дерев та кущів, таких як верба, вільха, береза, осика, клен американський тощо.
До зими бобри створюють запаси-склади гілок та колод у підводних купах;завдяки особливостям будови губ, які міцно закривають ротову порожнину, та не допускають потрапляння до неї води, бобер здатен розгризати деревину під водою, оскільки різці знаходяться перед губами.
Через надмірне полювання та знищення водно-болотних угідь на початку XX століття бобер майже зник на всій території України.
Завдяки реінтродукції та охороні, починаючи з 70-х років, бобер відновився на більшій частині свого колишнього ареалу.