Він щиро любив Україну та море

Дата: 21.09.2021 23:27

Сімнадцятого вересня пішов з життя Микола Михайлович Костров – контр-адмірал Військово-Морських Сил України.

Народився він 15 лютого 1950 року на хуторі Сибілиця, що поблизу Нової Слободи. З дитинства мріяв про безмежні морські простори.

М.М. Костров закінчив Вище морське училище, Військово-морську академію, Академію Генерального штабу.

Розпочинав службу на Тихоокеанському флоті СРСР. Був командиром групи атомних підводних човнів, начальником штабу 21-ї дивізії підводних човнів Тихоокеанського флоту.

На початку 1990-х Микола Михайлович повернувся на Батьківщину. Це були роки становлення незалежності України, коли в умовах шаленої антиукраїнської кампанії в Криму патріоти створювали вітчизняний військовий флот. Займав посаду заступника командувача ВМС України, начальника штабу національних ВМС.

Після звільнення працював у Міністерстві надзвичайних ситуацій, очолював Державну екологічну інспекцію України. Також М.М. Костров був президентом Всеукраїнської громадської організації «Братство моряків України».

З початком російської агресії у 2014 році він активно підтримував відродження ВМС у нових пунктах базування, щедро ділився багатим службовим досвідом з новим поколінням флотоводців України.

Микола Михайлович Костров нагороджений багатьма медалями, орденом «За службу Вітчизні» III ступеня.

Світла пам’ять про Миколу Михайловича Кострова назавжди залишиться в наших серцях.Фото без опису