Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Новослобідська сільська рада планує запровадження послуги патронату над дитиною в громаді.

Дата: 30.09.2021 09:01
Кількість переглядів: 300

Новослобідська сільська рада планує запровадження послуги патронату над дитиною в громаді. В зв'язку з цим ми шукаємо кандидатів у патронатні вихователі. Якщо Вам не байдужа доля дітей, які в силу тих чи інших обставин не можуть залишатись в рідній сім'ї, у Вас є позитивний приклад виховання власних дітей, готові навчатись - то ви б могли себе спробувати у ролі "професійних батьків" ставши кандидатом у патронатні вихователі. Що ж таке "патронат" ?

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Патронатними вихователями не можуть бути особи, які:

1) обмежені у дієздатності;

2) визнані недієздатними;

3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); 

страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;

9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

10) були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;

11) за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;

12) є особами без громадянства;

13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем.

2. Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, не можуть бути усиновлювачами інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, після збору пакету документів, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, — за згодою), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.

Орган опіки та піклування протягом місяця у разі наявності рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною за результатами навчання укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною.

Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.

До патронатної сім’ї можуть бути влаштовані:

— Новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

— Підкинуті, знайдені діти;

— Безпритульні діти;

— Діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

— Діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

— Діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;

— Діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;

— Інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї.

За надання послуги патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку та 3,5 на дитину з інвалідністю та грошове забезпечення згідно законодавства.

Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, за більш детальною інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Новослобідської сільської ради за телефоном: 5 45 20 або до спеціалістів старостинськмх округів.Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь