A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

ВІДБУВСЯ ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ «УСПІШНІ ГРОМАДИ», В ЯКОМУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ ГОЛОВА ГРОМАДИ О. ГАРКАВЕНКО

Дата: 12.10.2021 23:29
Кількість переглядів: 232

За словами першого заступника голови Сумської облдержадміністрації Тараса САВЧЕНКА, форум проводиться задля прозорої, двосторонньої комунікації між обласною владою та громадами щодо питань поводження з побутовими відходами, економічно-інвестиційного розвитку та залучення грантових коштів

«Об’єднавши зусилля обласної та місцевої влади, громадського сектору ми можемо зробити позитивні зміни не лише для розвитку територій громад, а й спільно працювати над проблемами всього нашого регіону», – зазначив Тарас САВЧЕНКО.

Як повідомила заступник голови облдержадміністрації Олена БОЙКО, питання екологічної політики та планування розвитку громад – дуже актуальне. На сьогодні існує багато інструментів та механізмів, які допоможуть громадам реалізувати цікаві проекти, що стосуються вирішення екологічних проблем, захисту довкілля та поводження з побутовими відходами.

«На будь-яку проблему потрібно дивитися як на можливість створення додаткових економічних та інвестиційних можливостей. Якщо говорити про питання поводження з побутовими відходами, яке є актуальним для Сумської області, то під час форуму є унікальна можливість ознайомитись з досвідом вирішення цієї проблеми в інших регіонах нашої країни, – сказала Олена Бойко. – Є багато міжнародних програм і проектів. Зокрема це програма U-LEAD – найпотужніший європейський проєкт, що працює в Україні за багатьма напрямками та має один з найбільший бюджетів в рамках ЄС. Говорячи про грантові проекти варто згадати про програму «Зелені міста», яка реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку. Міста Львів і Хмельницький стали пілотами в рамках цих проектів та успішно реалізовують муніципальні проекти на своїх територіях».

Заступник директора Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської облдержадміністрації Ірина КАШПУР розповіла про результати розробки регіонального плану управління відходами у Сумській області. План розробляється облдержадміністрацією на виконання Стратегії управління відходами та Національного плану управління відходами до 2030 року.

За її словами, на сьогодні облдержадміністрація, залучивши науковців та експертів, розробляє план дій для вирішення проблем із побутовими відходами. Відповідно до регіонального плану територію області планується поділити на 3 кластери: Шосткинський, Конотопсько-Роменський та Сумський. Цей документ наразі знаходиться в стані розробки.

Учасники форуму отримали можливість ознайомитись з досвідом Хмельницької, Львівської та Київської областей у вирішенні екологічних проблем, сортуванні та переробці сміття, вивчити європейський досвід в управлінні відходами.

Так, зокрема, на Хмельниччині у Дунаєвецькій територіальній громаді закрили майже всі стихійні сміттєзвалища. Громада – одна з перших в Україні придбала сортувальну лінію, почала сортувати папір, пластик, здавати сміття на переробку та отримувати кошти.

У самому ж Хмельницькому з вересня 2020 року діє Центр управління відходами. Це місце, куди кожен житель міста може безкоштовно здати відходи для їх подальшої переробки чи утилізації. Хмельницький став четвертим українським та тридцять другим у світі містом, котре долучилося до програми ЄБРР «Зелені міста».

Місто Переяслав на Київщині – справжній приклад для наслідування за кількістю і якістю впроваджених екологічних ініціатив. Ще 4 роки тому там з’явився роздільний збір відходів. Також, щоб вирішити питання підпалів сухого листя та трави, в минулому році міська рада вирішила обладнати компостну яму і вивозити всі органічні відходи до колишнього глиняного кар’єру,що потребував рекультивації.

Усі ці та інші приклади вивчали учасники еколого-економічного форуму «Успішні громади». Крім того, під час форуму були розглянуті питання щодо розроблення та реалізації регіональної та місцевих програм підтримки підприємництва, розроблення та затвердження стратегій та програм економічного та соціального розвитку громад, грантових ресурсів для розвитку громад, особливостей формування місцевих бюджетів тощо. Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь