Про проект Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року

Дата: 22.10.2021 14:11

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків визнано в усьому світі найважливішим чинником досягнення сталого розвитку для всіх, а також умовою побудови правової та демократичної держави, в якій гарантуються та забезпечуються права і свободи людини.

Мінсоцполітики для забезпечення проведення єдиної державної політики, спрямованої на досягнення рівних прав та рівних можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, вдосконалення механізмів її реалізації розробило проект Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року.

За підтримки ООН-Жінки Мінсоцполітики проведено 5 консультацій („Ефективні інститути та партнерство заради гендерної рівності?, „Мир та справедливість?, „Людський розвиток?, „Сталий економічний розвиток?, підсумкова консультація-презентація напрацювань) за участю Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, представників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської держадміністрацій, міжнародних організацій та громадських об’єднань, організацій профспілок та роботодавців на національному рівні.

Стратегія базується як на базових міжнародних документах у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, так і враховує стратегічні документи у сфері прав людини та уже затверджені національні плани у сфері гендерної рівності.

Проект Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року та плану заходів на 2022-2024 роки розміщено на сайті Мінсоцполітики за посиланням: https://www.msp.gov.ua/projects/709/  для громадського обговорення.

Міністерство соціальної політики України