25 листопада відзначають Міжнародний день усунення насильства проти жінок.
Незважаючи на те, що ми живемо в XXI столітті, статистика про факти насильства щодо жінок є невтішною як в цілому у світі так і в нашій державі. За останніми дослідженнями кількість жінок у віці 15-49 років в Україні, які щорічно страждають від фізичного та сексуального насильства, становить 1,1 млн. Проте тільки 30 % наважується повідомити про своє скрутне становище.
Більшість жінок і до цього часу вважають "б'є — значить любить". Хотілось би звернутись до кожної жінки, яка дотримується стереотипів. «Б’є, погрожує, принижує» - має відповідати. Жодне насильство – не можна виправдати, поважайте і любіть себе. Не будьте мовчазними жертвами, відстоюйте свої права, звертайтесь за допомогою.
Куди звертатись у випадку домашнього насильства:
- найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву.
- Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:
- Національна "гаряча лінія" з питань протидії насильству та захисту прав
дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
- Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
- Урядовий кол-центр 1545;