Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Ключові факти тижня кампанії вакцинації проти COVID-19

Дата: 16.12.2021 10:28
Кількість переглядів: 273

За весь час здійснено 26 861 757 щеплень. Одну дозу вакцини отримали 14 221 536 людей, це 45,8% дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами понад 40,7% дорослого населення – 12 640 221 українець. Водночас близько 110 тис. українців не прийшли вчасно отримати другу дозу.

  Попри спад поточної хвилі захворюваності на COVID-19, небезпека від цієї хвороби залишається високою. Тільки дві дози вакцини можуть захистити від важкої форми хвороби, ускладнень та смерті від неї. За даними електронної системи охорони здоров’я України за серпень-жовтень, невакциновані мають у 5 разів вищий ризик госпіталізації та у майже 9 разів вищий ризик смерті від COVID-19. Запишіться на щеплення та обов’язково отримайте другу дозу. Адреси та контакти пунктів та центрів вакцинації на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.

До пріоритетних груп вакцинації в Україні належать літні люди, працівники сфери освіти та медики.  Наразі в Україні 95% освітян вакциновано принаймні однією дозою вакцини від COVID-19, 86% отримали дві дози. Принаймні одну дозу мають 88% медиків, завершили вакцинацію 72%. Серед пріоритетних груп найнижчий показник мають люди віком від 60 років. 37,4% з них отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19. Обидві дози отримали 33,4%. 8 із 10 померлих від коронавірусної хвороби за весь період пандемії в Україні – люди, старші 60 років.  Літні люди у групі ризику важкого перебігу COVID-19: саме вони хворіють найтяжче, потрапляють у лікарню, до реанімації та помирають від цієї хвороби.  Крім цього, COVID-19 може призвести до загострення наявних захворювань та до появи нових, що особливо небезпечно для людей старшого віку.

  Французьке дослідження за участі 22,6 мільйона людей у віці від 50 років, яке проводили з грудня 2020 по липень 2021 року, показало, що вакцинація від коронавірусної інфекції знижує ризик госпіталізації та смерті на 90% Допоможіть літнім людям вакцинуватися – це єдиний спосіб захистити їх від важкого перебігу та смерті від COVID-19.  В Україні рекомендували введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 людям із низкою важких захворювань та станів, внаслідок яких їхня імунна система не може сформувати належний захист після двох доз вакцини (або однієї дози для вакцини Janssen). До таких осіб належать люди з ВІЛ-інфекцією, з деякими формами онкології, люди після трансплантації органів, люди, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та люди з рядом інших імунодефіцитних станів. Повний список можна знайти в рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) №18-10/2021-1 або за посиланням.

Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози  вакцини проти COVID-19 (першої дози для вакцини Janssen/Johnson & Johnson), незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Оптимально ввести додаткову дозу в період до 3 місяців після отримання другої дози (першої дози для вакцини Janssen). Для цього людина, яка підпадає під критерії, зазначені в рекомендаціях НТГЕІ, має звернутися до свого сімейного або профільного лікаря та отримати направлення на щеплення додатковою дозою. Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти з собою на щеплення направлення від лікаря. 

В ваших руках остановить заболеваемость»: заведующая здравпунктом Елена  Аксянова о вакцинации от COVID-19


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь