За весь час здійснено близько 27,5 млн щеплень. Одну дозу вакцини отримали майже 14,5 млн людей, це 46,5% дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами 42% дорослого населення – понад 13 млн українців.
За тиждень 13-19 грудня було здійснено понад 780 тис. щеплень.
|
|
|
- В Україні вже зареєстровано перший випадок зараження штамом коронавірусу SARS-CoV-2 B.1.1.529 “Омікрон”. На нього захворів 41-річний чоловік, який повернувся з ОАЕ. Чоловік переніс захворювання легко.
- Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності прогнозує, що “Омікрон” стане панівним варіантом у ЄС у січні-лютому 2022 року.
- Зараз у світі ведуться дослідження варіанта “Омікрон” та його впливу на ефективність вакцин.
- У звіті команди з реагування на COVID-19 Імперського коледжу Лондона, опублікованого 16 грудня, оцінюють, що ризик повторного зараження варіантом “Омікрон” у 5 разів вищий, ніж для штаму “Дельта”. Згідно з цим документом, за оцінками експертів, ефективність бустерної вакцини після двох доз становить від 55% до 80% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Омікрон”.
- Схожі дані дає і препринт нерецензованого британського дослідження. Ефективність двох доз вакцини проти варіанту “Омікрон” швидко знижується. Вже через 15 тижнів після другої дози ефективність вакцини Comirnaty/Pfizer проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Омікрон”, оцінюють у 34-37%. Після бустерної дози вакциною Pfizer, вона збільшилася до 71,4% для тих, хто попередньо отримав 2 дози AstraZeneca, та до 75,5% для тих, хто вже отримав 2 дози Pfizer.
- Попередні результати досліджень також дають підстави вважати, що вакцинація і надалі забезпечуватиме захист від госпіталізації та смерті, а вакцини відіграватимуть вирішальну роль у боротьбі з пандемією COVID-19.
|
|
- Вакцинація – це безпечний спосіб створити імунітет, а хвороба – ні. Від COVID-19 в Україні померло вже 93 тисячі людей. Водночас в Україні не було зареєстровано підтверджених випадків смертей, спричинених вакцинацією.
- COVID-19, на відміну від вакцинації, здатний залишати після себе тривалі негативні наслідки для здоров’я, зокрема «постковідний синдром». А вакцинація – це перевірений та керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без небезпеки для здоров’я.
- Навіть якщо ви перенесете хворобу легко, у вас може не сформуватися належного імунного захисту після неї. Одне з досліджень Центрів з контролю та профілактики захворювань в США свідчить про те, що у третини з тих, хто перехворіли на COVID-19, не виявили антитіл до цієї хвороби. Водночас в іншому дослідженні після двох доз вакцини антитіла до SARS-CoV-2 виявили у 99,6% людей.
- Навіть якщо ви вже перехворіли вам варто щепитися, адже ви можете заразитися знову. За результатами американського дослідження, люди, які перенесли COVID-19, а потім вакцинувалися, мають у 2,34 раза нижчий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж ті, хто хворів, але не вакцинувався.
|
|
|
- 1 та 2 січня пункти та центри вакцинації населення проти COVID-19 в Україні будуть зачиненими. В інші дні - працюватимуть за звичайним розкладом. Дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна тут vaccination.covid19.gov.ua/list або через контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.
- В Україні створено понад 1 400 мобільних бригад, більше ніж 3 300 пунктів щеплень та понад 500 центрів вакцинації.
- Загалом вже щеплено понад 14 мільйонів українців, з них майже 13 мільйонів завершили курс вакцинації та отримали захист від важкої форми коронавірусної хвороби та смерті від неї.
- Не відкладайте щеплення проти COVID-19 на післясвятковий період. Вакцинуйтеся, щоб наступний рік приносив вам тільки приємні несподіванки.
|
|
|
|