A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Ключові факти про вакцинацію від COVID-19 на цьому тижні

Дата: 29.12.2021 14:48
Кількість переглядів: 317

Вакцинація проти COVID-19: все, що потрібно знати | Міністерство оборони  України

 

Statistika_vaktsinatsiji_stanom_na_28_grudnya

  • За весь час здійснено близько 28 млн щепленьОдну дозу вакцини отримали більш ніж 14,6 млн людей, це 47% дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами 43% дорослого населення – понад 13,5 млн українців.
  • За тиждень 20-26 грудня було здійснено понад 636 тис. щеплень.

Dodatkova_ta_revaktsinalna_busterna_doza

  • В Україні вже запровадили додаткову та ревакцинальну (бустерну) дозу вакцин від COVID-19. Станом на 28 грудня включно, додаткову дозу отримали – 2 610 осіб, бустерну дозу – 2 280 осіб.
  • Яка між ними різниця, хто може отримати додаткову, а хто ревакцинальну дозу, чи впливатимуть вони на термін дії COVID-сертифіката, читайте в нашій інфографіці bit.ly/buster_dodatkova

YAk_pratsyuyut_vaktsini_vid_COVID-19

  • В Україні доступні вакцини від COVID-19 трьох типів: мРНК (Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Moderna), векторна (AstraZeneca) й інактивована (СoronaVac від Sinovac Biotech) вакцини. Кожна з цих вакцин пройшла всі необхідні етапи клінічних досліджень та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 
  • “Усі вакцини знайомлять наш організм зі збудником інфекції та вчать боротися з ним. Вакцини містять у собі вбитий вірус, його частинку або інструкцію з протидії вірусу, які не можуть спричинити захворювання. Після потрапляння в організм вакцини, імунна система розпізнає ці складові як “чужі” та починає виробляти антитіла та Т-клітини до вірусу. А ось коли в наш уже вакцинований організм потрапляє справжній вірус, то антитіла та Т-клітини дуже швидко нейтралізують інфекцію, тому людина не захворює або хворіє без ускладнень”, – розповідає інфекціоніст Центральної міської лікарні м. Рівне Олег Степчин
  • Перш ніж отримати дозвіл на використання, усі вакцини підлягають дуже суворому тестуванню та перевіркам на безпеку. У клінічних дослідженнях, які відбуваються у три етапи, беруть участь тисячі, а подекуди й десятки тисяч людей, щоби зробити висновок, що вакцина безпечна. 
  • Раніше етапи відбувались почергово, тому дослідження і займало багато років. Зараз, завдяки безпрецедентним фінансовим інвестиціям та науковому співробітництву, деякі етапи наукових досліджень і розробок здійснювали паралельно. При цьому дотримувались строгих клінічних стандартів. Тому прискорена розробка безпечних вакцин і стала можливою.
  • “Вакцини від COVID-19 розробили менш ніж за рік. Але технології, які використовували для них, існували вже декілька десятків років. Так, першу інактивовану вакцину створили ще у 50-х роках, над векторними вакцинами працювали ще з 80-х, а над мРНК-вакцинами  з початку 90-х років. Тож у науковців було все готове для того, щоб швидко створити безпечну та ефективну вакцину від COVID-19. Зважаючи на досвід вакцинальної кампанії в Україні та світі, користь від щеплення значно переважає над ймовірними ризиками”, – наголошує директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Башкатова.
  • Більше про те, як вдалося так швидко розробити вакцини, дивіться в інфографіці - bit.ly/vaktsyny_rozrobka

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь