Нові рахунки для сплати податків та зборів

Дата: 05.01.2022 13:08

Фото без опису

За інформацією територіальних податківців, з 1 січня 2022 року почнуть діяти нові рахунки для сплати податків та зборів для всіх областей і м.Києва. Але повідомлення від Держказначейства поки не було. Станом на 31 грудня вже є рахунки для Києва та всіх областей.

В Казначействі України (ЕАП) МФО 899998 згенеровано реквізити бюджетних рахунків для зарахування у 2022 році окремих видів надходжень до загального фонду держбюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами Державної податкової служби відповідно до постанови Кабміну №106 від 16.02.2011 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджет». Датою початку здійснення операцій із зарахування надходжень на нові рахунки визначено – 01.01.2022. Як зауважувалося, рахунки за кодами класифікації доходів, що були відкриті у 2021 році в розрізі територіальних громад, з 01.01.2022 будуть закриті (у минулі роки у подібному повідомленні говорилося, що кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню податків, зборів та ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез`ясовані надходження).

Головне управління ДПС області констатувало, що з 01.01.2022 будуть змінені рахунки для зарахування:

– військового збору (ККДБ 11011000, 11011001);

– податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності (КБКД 11020100);

– акцизних податків, що зараховуються до державного бюджету (спирт, лікеро-горілчана продукція, пиво) (КБКД 14020100, 14020200, 14020400);

– екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення (КБКД 19011000);

– частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об’єднань), що вилучається до державного бюджету (КБКД 21010100);

– штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (КБКД 21080900);

– пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД (КБКД 21081000);

– коштів від реалізації скарбів, які є пам`ятками історії та культури, майна, одержаного державою в порядку спадкування чи дарування (КБКД 31010100);

– ПДВ у частині сплати пені та грошових зобов’язань, визначених контролюючим органом (КБКД 14060100).

Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету та державного бюджету
Новослобідська сільська ТГ Сумська область