Матеріали про вакцинацію проти COVID-19

Дата: 05.01.2022 13:35

Статистика вакцинації станом на 31 грудня:

За 2021 рік в Україні було здійснено майже 28,5 млн щепленьОдну дозу вакцини отримали понад 14,7 млн людей, це 47% дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами 44% дорослого населення – більш ніж 13,7 млн українців.

Бустерна доза для людей віком 60+ :

• з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2976 від 31 грудня 2021 року, в Україні запровадили бустерну дозу для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, якщо з часу закінчення курсу вакцинації вже минуло 6 місяців.
  • Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, за такими схемами:
  • перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer
  • перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer
  • перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer
  • перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer
  • За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
  • Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19. Перелік та контакти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.
  • Бустерну дозу вакцин вже вводять медикам та працівникам будинків інтернатного типу від COVID-19. Станом на 31 грудня включно бустерну дозу отримали – 5 452 осіб.
  • Змішані схеми вакцинації проти COVID-19:
  • Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23.12.2021, в Україні дозволили поєднувати вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer). Після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca.
  • Відтепер можливі такі схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19:
  • 1-ша доза CoronaVac/Sinovac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna
  • 1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna
  • 1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca
  • Інтервал між введеннями для всіх схем - 28 днів.
  • Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.
  • Вакцинація вагітних, які отримали першу дозу вакциною CoronoVac:
  • Згідно з рекомендаціями НТГЕІ від 23.12.2021,  жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, слід використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.
  • Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.
  • Фото та відео-банк:
  •  фото та відео про вакцинацію від COVID-19, а саме:
  • склади зберігання вакцини;
  • процес вакцинації від COVID-19;
  • місця очікування після вакцинації;
  • крупні плани ампул вакцини для візуалізації статей, сюжетів;
  • матеріали з подій;
  • фото з “ковідних” відділень.
  • Відеофутажі: bit.ly/videovacua

Фотобанк: bit.ly/photovacua