Увага, корисна інформація!
Спілкуєтесь з рідними в одній кімнаті, а світло горить не тільки там? Комп’ютер постійно чекає на вас у режимі «сон»? І мобільний телефон чергує «на зарядці»?
Такі побутові моменти знайомі всім, тож ознайомтесь з добіркою корисних порад, як відсвяткувати зимові свята ощадно
Оселя
Світло вмикайте лише у кімнаті(-ах), де знаходитесь.
Замініть усі лампочки на енергоефективні – світлодіодні (LED) енергозберігаючі.
Встановіть датчики руху у коридорах, під’їзді, біля дверей, на сходах, місцях спільного користування. Це дасть можливість заощадити.
Кухня
Надавайте перевагу НВЧ- й МХ-печам та індукційним плитам – вони більш енергоощадні.
Звертайте увагу на маркування побутових приладів та обирайте енергозберігаючі з маркуванням «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживає на 30-50% менше електроенергії, ніж подібні з маркуванням «В».
Щільно закривайте дверцята холодильника і морозильної камери. Кладіть у холодильник лише охолоджену їжу, з гарячим усередині холодильник працюватиме інтенсивніше.
Регулюйте температуру в холодильнику, оптимальна – від нуля до п’яти градусів тепла.
Холодильник краще розташувати трохи далі від плити, колонки чи бойлера, опалення та прямих сонячних променів.
Подумайте, може є сенс користуватись мультиваркою, що дає змогу готувати 2-3 страви одночасно та заощаджує електроенергію.
Техніка в оселі
Режим очікування чи «сон» для комп’ютера доречний, якщо залишати його на декілька хвилин, а не на всю ніч.
Вимикайте пристрої (штекер з розетки), якими ніхто не користується. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від можливих перепадів напруги.
Прилади, що працюють від акумулятора (мобільні телефони, електронні годинники, портативні акумулятори тощо), не залишайте увімкненими довше, ніж це необхідно для повної зарядки акумулятора.
Бережіть електроенергію, користуючись енергоощадно!