Щеплення мобільними бригадами та міксування вакцин
СТАТИСТИКА ВАКЦИНАЦІЇ СТАНОМ НА 25 СІЧНЯ
В Україні було здійснено понад 30 млн щеплень. Принаймні одну дозу вакцини отримали більш ніж 15,2 млн людей, це близько 49,1% дорослого населення. Повністю вакциновано двома дозами близько 46,8% дорослого населення – майже 14,5 млн українців.
Бустерну дозу отримали майже 248 тис. українців, додаткову – 138 тис.
ХТО І ЯК МОЖЕ ВИКЛИКАТИ МОБІЛЬНУ БРИГАДУ З ВАКЦИНАЦІЇ ?
-
В Україні можна викликати мобільну бригаду з вакцинації від COVID-19 додому чи до іншої локації.
-
Мобільні бригади вакцинують громадян, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися, а також організовані колективи з понад 100 охочими вакцинуватися.
-
Мобільні бригади також працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, а також серед громад, де рівень вакцинації літніх людей є дуже низьким.
-
Якщо ви чи ваша близька людина не можете самостійно пересуватися, ви можете залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 чи через вашого сімейного лікаря. Вашу заявку зареєструють та, коли складуть графік виїздів мобільних бригад, вам зателефонують та повідомлять дату та час її приїзду.
-
Організовані колективи з понад 100 осіб, охочих вакцинуватися, можуть так само залишити заявку на виїзд бригади з вакцинації за тел. 0 800 60 20 19.
-
Зібрати список охочих вакцинуватися та запросити до себе мобільну бригаду можуть також представники ОТГ чи населених пунктів, подавши заявку до обласних управлінь охорони здоров’я, які передадуть цю заявку регіональним координаторам з вакцинації.
МОЗ уже визначило близько 200 громад, де показники охоплення вакцинацією людей віком 60+ менші ніж 25%.
-
У ці громади приїжджатимуть мобільні бригади, щоб вакцинувати від COVID-19 місцевих мешканців, особливо старшого віку.
-
Мобільні бригади, які вакцинують групу людей, можуть використовувати для щеплення будь-яку наявну вакцину від COVID-19.
Змішані схеми вакцинації проти COVID-19
Для першої та другої дози можна застосовувати наступні схеми:
- Для бустерної дози найкраще використовувати мРНК-вакцину (Pfizer або Moderna) або ж ту, яку ви отримали для базового курсу. Або зробити бустерну дозу за такими схемами міксування:
- Нові схеми міксування закріплені у позиції Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики від 23.12.2021 року та грунтуються на рекомендаціях Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації ВООЗ від 16.01.2021.