Пам'ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту

Дата: 03.02.2022 15:48

Фото без описуУкриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися  найпростіші укриття.

Основний спосіб укриття населення на території громади – використання найпростіших захисних споруд.

Найпростіші укриття  це споруди, які не потребують спеціального будівництва, забезпечують частковий захист людей, що укриваються, від повітряної ударної хвилі, світлового випромінювання ядерного вибуху та уламків зруйнованих будинків, знижуючи вплив іонізуючого випромінювання у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Як укриття найпростішого типу використовуються цокольні та перші поверхи будинків, гаражі, підвальні та інші приміщення, погреби, углиблення,які знижують комбіноване ураження людей від дії засобів ураження в особливий період.

Мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.

При укритті у найпростіших укриттях із собою треба мати запас їжі, води, свічки або ліхтарі, теплу одежу, засоби звязку.

На території громади найпростіші укриття – це погреби, які є у кожній будівлі.