Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Інтернет-технології стали невід’ємною частиною суспільного життя. Майбутнє пред’являє нові вимоги до нового покоління

Дата: 04.02.2022 11:43
Кількість переглядів: 310

стає необхідним формування певних соціальних і професійних навичок, що дозволяють жити в сучасному цифровому суспільстві. Інтернет – джерело корисної інформації. Всеосяжна енциклопедія, знання, відповіді на багато запитань. Діти можуть користуватись інтернетом для досліджень, шкільних проектів і рефератів, онлайн навчання, спілкування з вчителями та дітьми, ігор, читання та інших корисних речей. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв′язання задач. Діти, як найбільш активна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, такими як інтернет, випереджаючи в технічній освіченості батьків. У цьому є позитивний бік: підвищення рівня ерудиції, формування навичок спілкування з людьми.Але нарівні з усіма цими чудовими плюсами, мережа може бути небезпечною для дитини.

Та все ж таки, чим приваблює інтернет дітей і підлітків?

Різноманітне спілкування, угамування інформаційного голоду, пошук нових форм самовираження. Анонімність і віртуальна свобода(моделювання множинності «Я»). Відчуття спільності та приналежності до групи. Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві.Та оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.

Основні небезпеки та ризики з якими діти та підлітки можуть зіштовхнутися в мережі Інтернет: порнографія, порушення авторських прав, пропаганда екстремізму, наркотиків, нецензурні тексти, віруси, трояни, спам, онлайн шахрайства; незаконні контакти, кіберпереслідування (погрози, сексуальні домагання з використанням інформаційних технологій) тощо. Діти не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації що містить інтернет-простір.Зрештою, виникають запитання: "Що робити із цими ризиками? Заборонити дітям використовувати інтернет та соцмережі?".У сучасному світі це вже неможливо.

Отже, для того щоб запобігти всім тим негативним явищам та небезпекам, які очікують дітей в Інтернеті, необхідно їх навчити правильній поведінці та безпечному користуванню сучасними інтернет-технологіями! Саме в родині закладаються основи поведінки дитини в реальному світі, і віртуальний простір не має бути виключенням. Батькам слід приділяти серйозну увагу вихованню дітей і підвищенню їхньої обізнаності про загрози інформаційного середовища. Необхідно пам’ятати, що комп’ютер для дітей є інструментом навчання і розвитку, а не тільки розваг та ігор. Декілька простих правил для батьків:

- підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність

- опановуйте інтернет разом із дитиною

- станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це

- встановіть "Батьківський контроль",регулярно оновлюйте антивірус

- створіть територію безпечного інтернету, використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.

- спілкуйтеся з дитиною, обговорюйте її досягнення, пропонуйте допомогу

Сайт On-ляндія: http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь