- Міністерство охорони здоров’я України піклується про кожного жителя нашої країни. Навіть, якщо вони перебувають у найвіддаленіших куточках світу. Так зараз флагман українського науково-дослідного флоту криголам «Ноосфера» прямує на станцію «Академік Вернадський» з 66 дозами вакцини Комінарті на борту, щоб вакцинувати від COVID-19 полярників, які відправилися на станцію, ще минулого року.
- Для забезпечення дотримання всіх норм холодового ланцюга, на судні вакцини помістили у морозильну камеру, яка працює в режимі -70 градусів за Цельсієм
- “Нам важливо, щоб кожна людина могла отримати надійний захист від ризиків COVID-19, тим більше там, де можливості доступу до медицини досить обмежені, - говорить Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України. – Якщо вже навіть в Антарктиді є можливість зробити першу, другу чи бустерну дозу, чого зволікати тим, у кого є безліч варіантів для вакцинації? Захистіть себе та рідних – вакцинуйтеся!».
- Для отримання щеплення від COVID-19 потрібно записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та прийти на визначений час з паспортом і кодом. Декларацію з сімейним лікарем для отримання щеплення мати не обов’язково.
|
|
- Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році.
- Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції. У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки. Окрім того, людина, інфікована COVID-19 може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше.
- Важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно.
- Важливо вакцинуватися і від грипу, і від COVID-19, тим більше, що це можна зробити одночасно, під час однієї сесії, але в різні руки.
- Наразі щеплення від грипу не включено до обов'язкових профілактичних щеплень Національного календаря профілактичних щеплень, воно є рекомендованим. Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти штамів вірусу грипу, які за прогнозом ВООЗ будуть циркулювати на території Північної півкулі у сезоні 2021-2022 років.
- Всі вакцини від COVID-19 є безкоштовними, придатними до використання та непротермінованими.
- Наголошуємо, що щеплення від COVID-19 не захищає від грипу, як і щеплення від грипу не захищає від коронавірусної хвороби. Проте і та, і інша вакцина значно зменшує ризик важкого перебігу та смерті внаслідок хвороби.
- Зазначимо, що вакцинація від грипу для груп ризику (медичних працівників, віи?ськовослужбовців, людей старше 60 років, освітян, жінок, які планують вагітність, вагітних тощо) є безоплатною. Отримати вакцину можна в закладах охорони здоров’я, до яких було розподілено вакцину проти грипу. Станом на кінець грудня було поставлено понад 210 тисяч доз вакцини проти грипу для безоплатної вакцинації. Актуальні розподіли вакцини можна знайти за посиланнями тут і тут
- Більше про грип та його профілактику читайте на сайті Центру громадського здоров’я.
- Обрати найближчий пункт вакцинації проти COVID-19 можна за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/list
|
|
|