Стан розвитку бджільництва на Сумщині

Дата: 19.08.2022 13:19

Пчеловодство для начинающих - Камчатгосплем18 серпня 2022 року Департаментом агропромислового розвитку Сумської державної воєнної адміністрації, Сумським обласним центром зайнятості, Сумським центром профтехосвіти ДСЗ, ГО «Сумське міжрайонне об’єднання бджолярів» була проведена конференція «Стан розвитку бджільництва на Сумщині», присвячена Дню пасічника напередодні Яблуневого Спасу.

Розпочалася конференція з хвилини мовчання. Вічна пам’ять всім пасічникам, які загинули за Україну.

Директор Департаменту АПР Сумської ОДА МАСЛАК Олександр Миколайович ознайомив з державною підтримкою галузі, станом та перспективами розвитку бджільництва Сумщини.

Науменко  Віктор Іванович - начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області розповів про дотримання ветеринарно-санітарних вимог та норм законодавства при виробництві продуктів бджільництва.

За головуванням Анатолія Єгоровича Денисенка, голови Сумського міжрайонного об’єднання бджолярів, обговорювались проблеми розвитку бджільництва в умовах військового стану, взаємодії аграріїв з пасічниками, юридичного захисту бджолярів при отруєнні бджіл та перспективи для молоді, а саме, хто має бажання навчатися професії бджоляра може отримати знання в Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Гадяцькому аграрному училищі, де навчать правилам утримання і розведення бджолиних сімей, визначитися з системою вуликів для початку пасічникування та промислового ведення бджільництва, досконало знати кормову базу для бджіл, хвороби бджіл, селекційну роботу.