Шановні агровиробники!

Дата: 29.08.2022 11:43

Шановні агровиробники!

З метою своєчасного та повного інформування про можливості отримання підтримки через ДАР, Новослобідська сільська рада повідомляє, що 16 серпня 2022 року № 918 Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі — Порядок).

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції», що надаються з метою забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення piвня продовольчої безпеки та економічної стійкості України.

Отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції.

Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру (далі — ДАР).

Отримувач повинен мати у власності або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення, або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

У paзi коли земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.

Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;

- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) ycix напрямів продуктивності.

Отримувач може скористатися одноразово одним із визначених у цьому пункті напрямів.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами:

- громадянами України, юридичними особами, засновниками яких є виключно фізичні особи — громадяни України;

- стосовно яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

- не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незняту чи непогашену судимість, та/або не перебувають в розшуку;

- до яких не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;

- які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку громад, що розташовані в paйоні проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Мінреінтеграції;

- які не мають заборгованості перед бюджетом;

- які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

- керівники та/або бенефіціарні власники яких не включено до Єдиного

державного реєстру осіб, які вчинили корупційні, або пов’язані з корупцією правопорушення.

На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Форму заявки затверджує Мінагрополітики.

Бюджетні кошти надаються у сумі:

- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності — у poзмipi 3 100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;

- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) ycix напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки — у розмірі 5 300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ДАР з 1 вересня поточного року.

Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру — 15 листопада поточного року.

За напрямом отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності отримувачем разом із заявкою програмними засобами Державного аграрного реєстру вносяться відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю i винограду.

Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.