21 вересня увесь світ відзначає Міжнародний день миру

Дата: 21.09.2022 22:23

У резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати саме 21 вересня, як “день глобального припинення вогню й насильства”.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії та хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу та компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати та користь для всього людства.

Для когось мирне життя — це буденність, а для українців — це мрія. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну ми кожного дня змушені виборювати право жити під мирним небом.

Мир справді має дуже важливе значення і наш народ по-особливому це відчуває зараз. Кожен з нас намагається наблизити мир, як може. Люди культури і мистецтва несуть мир за допомогою слова, музики, пісні, танцю, живопису. Так, сьогодні, в громаді пройшли заходи, присвячені миру в рідній країні – прекрасній і сильній, єдиній та неповторній, незламній та святій.

Усі присутні мали змогу насолодитися патріотичними віршами, мирними танцями та чарівними національними піснями.

Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба по всій країні. Мрія кожного українця сьогодні - щоб ніхто не вмирав через чиїсь прагнення захопити більше територій, щоб не здригалась наша земля від бомб та ракет, щоб діти могли обійняти своїх батьків, а у небі літали лише птахи.

Тому сьогоднішнє свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі.

Адже найбільше у світі щастя – це мир. Його ми і бажаємо Україні!