ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ! МІННА БЕЗПЕКА. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ТА ВИКОНУВАТИ

Дата: 22.09.2022 13:20

Фото без опису

Пам'ятайте правила, які можуть врятувати життя і здоров’я українцям в умовах воєнного стану

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі – це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено: наближатися до вибухонебезпечного предмета; пересувати його або брати до рук; розбирати, кидати, бити по ньому; розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет; приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Рятувальники просять українців уникати руїн та ділянок, які ще не розміновані. Задля власної безпеки, зараз у жодному разі не варто ходити на водойми та городи, до лісу чи в поле.

Ворог замінував все на своєму шляху. Треба бути обережними й уникати таких місць: колишні військові позиції та оборонні укріплення; ґрунтові дороги й узбіччя доріг із твердим покриттям; залишки військової техніки; покинуті будинки та споруди.

Запам'ятайте: торкатися підозрілого предмета заборонено; не використовуйте поруч підозрілого предмета засоби радіозв'язку та телефони; удар, струс, тертя та нагрівання можуть спричинити вибух.

Слід поінформувати дитину про небезпеку завчасно. Ці правила має знати кожен.

Про усі подібні знахідки слід повідомляти рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)!