Чи можна отримати субсидію якщо наявні борги за комунальні послуги?

Дата: 26.09.2022 14:57

Житлова субсидія – це безповоротна адресна державна соціальна допомога вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.

Для того, щоб особі призначили субсидію необхідна наявність різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке паливо та інше і розміром обов'язкового відсотка платежу.

Подати заявку на отримання субсидії можна навіть під час воєнного стану.

Отримати дану допомогу можна декількома способами:

• особисто подати заяву,

• звернувшись до територіального органу соціального захисту населення (у ЦНАП, сільську, селищну чи міську раду);

• надіслати заяву поштою в органи соціального захисту; заповнити заяву онлайн через Дію.

І тому, наразі у громадян виникає питання, чи можна отримати субсидію якщо у особи є заборгованість зі сплати житлово-комунальні послуг.

Варто зазначити, що у тому випадку коли наявні борги за житлово-комунальні послуги субсидію НЕ призначають. Також, рекомендуємо звернути увагу а те, що для того, щоб отримати державну допомогу на оплату ЖКП чи її автоматичне перепризначення можливо, лише повністю погасивши борг або уклавши договір про його реструктуризацію.

Якщо Вам знадобиться правова допомога Ви може звернутися до нашого відділу «Сумське бюро правової допомоги» за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 108 або за телефоном  066 771 3261, 0983806938 з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 17-00.