COVID-19 ЗНОВУ НАСТУПАЄ !

Дата: 04.10.2022 09:16

За період з 29.08.2022 по 27.09.2022 по Новослобідській громаді захворіли на COVID-19 48 людей. За останні два тижні 29 людей.

Незалежно від того, на яку форму коронавірусу перехворіла людина – легку чи важку – наслідки можуть бути довготривалі, і серйозні. Тому що ковід-19 – системне захворювання, здатне вразити будь-який орган, залежно від того, де в людини «слабке місце» – серце, мозок, нирки,печінка або легені.

Наслідки недуги здатні проявитися не відразу, бувають випадки, коли через пів року після коронавірусу людина раптом помічає болі й невпевненість під час ходьби. Так проявляється полінейропатія, захворювання, яке вражає периферійну нервову систему і найчастіше нижні кінцівки. Таке може статися і з літніми людьми, і з молодими.

Тобто ставитися до коронавірусу як до звичайного респіраторного захворювання не випадає. Звісно, більшість якщо й перехворіє, то без усяких наслідків і досить легко. Але людям із хронічними захворюваннями, з ослабленою імунною системою слід усе ж поберегтися. Саме вони мають насамперед вакцинуватися. А противірусні препарати приймати з першого дня й, можливо, триваліший час.

Навіть якщо ви легко перенесли хворобу, можете передати новий штам ковіду-19 комусь, хто ризикує серйозно захворіти.

Більша частина хворих із симптомами скаржиться на легкі прояви хвороби – біль у горлі або нежить без утрудненого дихання.

Невакциновані мають вищий ризик госпіталізації, потрапляння до відділу інтенсивної терапії та смерть.

На завершення ще раз нагадаю основні заходи запобігання ковід-19:

– щеплення однією із вакцин проти ковіду-19;

– щеплення бустерною дозою вакцини;

– носіння марлевої пов’язки, респіратора;

– дотримання дистанції;

– часте провітрювання приміщення;

– довготривале перебування на свіжому повітрі;

– часте полоскання ротової порожнини, горла сольовим розчином;

– часте пиття з лимонним соком.

Строге дотримання цих заходів дасть можливість Вам уникнути захворювання на ковід, а також подальшого його поширення.