НЕСПРИЯТЛИВА ПОГОДА ЗНИЖУЄ ТЕМПИ ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Дата: 21.10.2022 16:00

Затягнули збирання соняшнику — готуйтеся до втрат урожаю — журнал ПропозиціяНЕСПРИЯТЛИВА ПОГОДА ЗНИЖУЄ ТЕМПИ ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Тривалі дощі упродовж місяця майже зупинили осінньо-польові роботи, а збирання пізніх культур виявилося незвичайно тривалим і складним для аграріїв.

На території нашої громади станом на 20 жовтня 2022 року аграріями загалом намолочено соняшнику 2 983 тн. з площі 1 522 тис. га (25% площ посівів), врожайність – 20 ц/га.; сої намолочено 1 032 тн. з площі 279 га (12% площ посівів), врожайність – 37,0 ц/га.

Ще й російська агресія відчутно впливає на агробізнес і долю майбутнього врожаю. За оперативними даними під урожай 2023 року аграрії на території сільської ради планували посіяти озимі культури на площі 5 610 га, що становить 83,1% до показника 2021 року. До слова, в минулому році озимі культури були посіяні на площі 6 748 га.

Наразі проведено посів озимих зернових культур на площі 2 282 га (41% до прогнозу), з них: озимої пшениці – 853 га (24%). Також посіяно озимого ріпаку на площі 1 429 га або 71% до прогнозу.