Тиждень медіаграмотності. Безпека та етика поведінки в Інтернеті
Скільки часу ми проводимо в Інтернеті? Чи задавалися Ви таким питання? Думаю ні. За дослідженням Mediakix, проведеним у США, в середньому людина витрачає п’ять років свого життя на соціальні медіа і сім років – на перегляд телебачення.
А що ми знаємо про безпеку в Інтернеті чи про правила поведінки в ньому?
Сьогодні, як ніколи, питання безпеки стало для нас дуже важливим. В умовах воєнного стану нам необхідно бути у безпеці не тільки фізично, нам необхідно убезпечити свої цифрові данні, вміти критично аналізувати новинні стрічки, необхідно убезпечити наших дітей від підступних сайтів чи ботів.
В одному із словників читаємо: «БЕЗПЕКА- відсутність загроз, або стан захищеності від загроз. Положення, при якому не загрожує небезпека кому-небудь або чого-небудь.» Саме безпеці та етиці поведінки в Інтернеті було присвячено останнє заняття онлайн-тижня з медіаграмотності, що був проведений із 24 жовтня за ініціативи КУ «Новослобідський ЦПРПП» для педагогів громади. За цей час учасники заходу отримали багато порад щодо роботі із медіапродуктами, навилися критично аналізувати текст, ознайомилися із основними правилами поведінки в Інтернеті, отримали практичні кейси для використання в освітньому процесі.
Сьогодні пропонуємо до уваги відео, яке підготувала Киреєва Н.В., щодо безпеки та етика поведінки в Інтернеті. Переглянути його можна за посиланням: https://drive.google.com/.../1wPltMCXXaCQxMWtsF55.../view...
А також матеріали для педагогів, батьків та учнів із фондів МОН щодо безпеки дітей в Інтернеті: https://mon.gov.ua/.../vihovna.../bezpeka-ditej-v-interneti