Акція «Мій рідний край»

Дата: 22.11.2022 10:57

Фото без описуМи живемо у чудовій країні з надзвичайно гарними краєвидами і надзвичайними людьми, які і у минулому, і сьогодні прославляють свою рідну землю, роблять усе необхідне для Батьківщини. Але живучи, ми звикаємо і перестаємо помічати красу оточуючої природи, а про життя і діяльність наших видатних земляків ми можемо просто і не знати. Тому з метою популяризації туристсько-краєзнавчих можливостей Сумщини, удосконалення форм і засобів туристсько-краєзнавчої роботи; створення мультимедійного продукту для розміщення в інтернет-мережі, 18 листопада 2022 року у ЦДЮТ Новослобідської сільської ради проходив територіальний етап обласної просвітницько – краєзнавчої акції «Мій рідний край».

У акції взяли участь 20 учасників із закладів загальної середньої освіти нашої Новослобідської громади, які представили 5 робіт: 7 учасників Мазівської гімназії (директор Киреєва Н.В.), 10 учасників Князівської гімназії (директор Ольховик Р.Д.), 1 учасник Юр’ївської гімназії (директор Поділько О.О.), 2 учасники Новослобідського ліцею (директор Чуйко С.В.).

Згідно з Умовами проведення територіального етапу обласної просвітницько – краєзнавчої акції «Мій рідний край» на розгляд членів журі було представлено роботи учасників у 2 номінаціях: тематична екскурсія і бібліографічна екскурсія, пов’язана з життям і діяльністю видатної особистості (історичні постаті, герої минулого і сьогодення, видатні земляки).

При оцінюванні робіт ураховувались дотримання структур, необхідна кількість фактичного матеріалу; самостійне оригінальне викладення матеріалу; наявність електронних та друкованих джерел, емоційне сприйняття, естетичність роботи, спеціальна спрямованість.

Роботи учасників характеризуються оригінальністю задуму, виразністю, глибокою емоційністю, індивідуальністю творчого почерку, цікавістю змісту дібраних матеріалів.

Усі роботи виконані технічно майстерно, яскраво простежується ідея та композиційне рішення.

На підставі одноголосного рішення членів журі усі учасники акції будуть нагороджені дипломами ЦДЮТ Новослобідської сільської ради за участь, а саме:

У номінації «Біографічна екскурсія, пов’язана з життям і діяльністю видатної особистості»:

Філіпова Тетяна, Діденко Роман, учні Новослобідського ліцею, робота «Фундатор української історичної науки – наш земляк М.Ф.Берлінський», вчитель Чернякова Г.М.;

Шпилька Дар’я, Черненко Катерина, Тверітінова Дар’я, учні Мазівської гімназії, робота «Видатні особистості с. Мазівка. Олександр Михайлович Царенко», вчитель Сахненко О.П.;

учні 7 класу Князівської гімназії, робота «Герої сьогодення. Іван Іванович Циганок, вчитель Шульгіна С.І.

У номінації «Тематична екскурсія»:

Нікітчук Денис, Федорцев Іван, Черненко Катерина, Тверітінова Дар’я, учні Мазівської гімназії, робота «Ремесла рідного краю. Лозоплетіння», вчитель Сахненко О.П.;

Ковальова Софія, учениця Юр’ївської гімназії, робота «Село моє – краплинка України», вчитель Суворов Ю.В.

На обласну просвітницько – краєзнавчу акцію «Мій рідний край» будуть направлені роботи учасників: у номінації «Тематична екскурсія» - роботу «Ремесла рідного села. Лозоплетіння» учнів Мазівської гімназії Нікітчука Дениса, Федорцева Івана, Черненко Катерини, Тверітінової Дар’ї; у номінації «Бібліографічна екскурсія, пов’язана з життям і діяльністю видатної особистості» роботи «Фундатор української історичної науки – наш земляк М.Ф. Берлінський» учнів Новослобідського ліцею Діденка Романа, Філіпової Тетянии та «Видатні особистості с. Мазівка. Олександр Михайлович Царенко» учнів Мазівської гімназії Шпильки Дар’ї, Черненко Катерини, Тверітінової Дар’ї.

Щиро дякуємо усім учасникам за участь. Щиро дякуємо їх педагогам за прищеплення дітям любові і бажання вивчати історію рідного краю, вести пошукову роботу, популяризувати свої знахідки і просто за цікавий матеріал!