Під час війни проблема домашнього насильства в Україні є як ніколи актуальною.
На передодні Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою , 23 листопада 2022 року спеціалістами центру надання соціальних послуг Новослобідської сільської ради Лілією Єременко, Тетяною Ніколаєвою спільно із начальником Конотопського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Сумській області Оленою Подольською, за участі поліцейського офіцера громади Євгена Риндича та волонтера пробації, студентки ВСП «Путивльський фаховий коледж» СНАУ Наталії Лапіної, проведено інформаційно-просвітницький захід з особами, що засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству».Метою даного заходу було підвищення рівня обізнаності засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, про форми, причини та наслідки домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки.
Під час проведення заходу присутнім було роз’яснено, що насильство класифікують за різними типами і ознаками, та яка відповідальність настає за вчинення насильницьких дій. Було зазначено, що першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства, має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Також учасники заходу отримали буклети та пам’ятки з даної тематики.
Даний захід мав на меті актуалізацію гострих проблем домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Куди звертатись в разі вчинення домашнього насильства?
Телефони гарячих ліній
102 Національна поліція;
103 швидка медична допомога;
15-47 Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на насильства щодо дітей. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними;
0 800 500 335 або 116 123 ( з мобільного ) – Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
0 800 500 225 або 116 111 ( з мобільного ) – Національна «гаряча лінія» з захисту дітей;
0 800 213 103 – інформаційна лінія центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги;