A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів

Дата: 02.12.2022 10:06
Кількість переглядів: 86

В поточному році  значно погіршилась  епізоотичної ситуації щодо грипу птиці у світі. Зокрема з вересня по листопад 2022 року в країнах Європи зареєстровано 763 спалахи високопатогенного грипу птиці в 23 країнах, у т.ч. іщо межують з Україною (Угорщина -13, Польща-1, Молдова -1). Враховуючи шляхи міграції цільових видів дикої перелітної птиці, військові дії, які можуть впливати на поширення зони високого ризику виникнення грипу птиці, значну концепцію поголів’я птиці, існує високий ризик занесення та розповсюдження грипу птиці в Україні з І декади грудня 2022 року по III декаду лютого 2023 року.

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, що характеризується загальним пригніченням,  набряками,  ураженням  респіраторних   органів   та шлунково-кишкового   тракту.

     Клінічні ознаки у курей різноманітні:  від слабовиражених  до гострого  перебігу,  з  високою  смертністю  без проявів будь-яких симптомів  або  з  мінімальними  ознаками  депресії;   відсутність апетиту,  раптова загибель великої кількості птиці у стаді;  хвора птиця сидить  або  стоїть  у  напівкоматозному  стані  з  опущеною головою. При   цьому   загибель   птиці   досягає  80-100%.  Кури, інфіковані вірусом пташиного грипу,  несуть яйця без шкаралупи і з часом  припиняють  яйцекладку.  Хвороба супроводжується депресією, втратою чутливості, сльозотечею, набряками в ділянці голови і шиї, ціанотичністю слизових оболонок,  гребінця та сережок,  водянистим проносом, рідше - симптомами ураження органів дихання.

  Дикі птахи,  особливо мігруюча водоплавна птиця,  є природним резервуаром  вірусів  грипу  птиці. До  грипу  сприйнятлива  домашня,  синантропна  та  дика перелітна птиця.

     Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця,  тушки,  пір'я. Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал,  комахи,  пухоїди, синантропні птахи, дика   перелітна   птиця,   гризуни.   Проте   інфікування   птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом.

Алгоритм дій власників птиці при виявлені ознак захворювання: при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби у вашому районі або лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує ваш населений пункт.

Для профілактики інфекційних захворювань птиці необхідно:

здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;

з метою проведення необхідних профілактичних заходів, інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці;

на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці поза межами дворової території);

утримувати птахів різних видів окремо;

виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, особливо водоплавною, і синантропними птахами;

не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінювати одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках);

Дані для зв’язку:

Путивльська районна державна лікарня ветеринарної медицини: 5-34-35, putivl-dpss@ukr.net


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь