Дата: 06.12.2022 10:55

В поточному році значно погіршилась епізоотична ситуація щодо грипу птиці у світі, зокрема з вересня по листопад 2022 року в країнах Європи зареєстровано 763 спалахи високо патогенного грипу птиці в 23 країнах, у т.ч. що межують з Україною (Угорщина -13, Польща-1, Молдова -1).

Враховуючи шляхи міграції цільових видів дикої перелітної птиці, військові дії, які можуть впливати на поширення зони високого ризику виникнення грипу птиці існує високий ризик занесення та розповсюдження грипу птиці в Україні з І декади грудня 2022 року по III декаду лютого 2023 року.

В поточному 2022 році спеціалістами Путивльської районної державної лікарні ветеринарної медицини на виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на території Путивльської міської та Новослобідської сільської рад здійснено відбір та доставка до уповноваженої лабораторії 200 проб крові від курей що належать власникам особистих домогосподарств, 55 проб крові від курей, що утримуються птахо господарством ФГ «Натон», а також 5 проб крові синантропної птиці. Всі зразки дали негативний результат.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області та недопущення поширення високо патогенного грипу птиці сільська рада пропонує:

- здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;

- з метою проведення необхідних профілактичних заходів,

інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці;

- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати

домашню птицю для проведення клінічного огляду;

- дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу

домашньої птиці поза межами дворової території);

- утримувати птахів різних видів окремо;

- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою,

особливо водоплавною, і синантропними птахами;

- не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею

(змінювати одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках).