Проєкт «Завжди поруч»: обговорюємо та вчимося
Що таке вигорання людини? Вигорання – це реакція людини на хронічну втому. Вона починає негативно ставитись до роботи та предмету своєї професійної діяльності, у неї знижується самооцінка.
Це захисний механізм організму, який часто не усвідомлюється. Він виникає, коли у нас на роботі стреси, і ми не можемо з ними впоратись. Ми не відпочиваємо, накопичуємо негатив і щоб якось з ним впоратись, людина перестає відчувати.
Сьогодні дуже актуальною постала проблема професійного вигорання педагогів. Під час воєнного стану, тривог та проблем із світлом та інтернетом (не забуваємо й про пандемію) педагог розв’язує багато проблем. Основна з яких – організація освітнього процесу в таких надважких умовах. Педагоги нашої громади, як й усі освітяни України, тримають освітній стрій: проводять уроки, надають волонтерську допомогу, спілкуються із усіма учасниками освітнього процесу, чим можуть допомагають державі. Але й самі педагоги потребують допомоги.
14 грудня 2022 року на базі КУ «Новослобідський ЦПРПП» пройшла зустріч із практичними психологами освітніх закладів Новослобідської сільської ради. Під час зустрічі шкільні психологи разом із директором центру профрозвитку обговорили питання важливості психологічної підтримки педагогів, прозвітували про проведену роботу в рамках впровадження обласного проєкту «Завжди поруч», звернули увагу на необхідність профілактики професійного вигорання педагогів. Під час тренінгу «Професійне вигорання педагога: як його уникнути» учасники зустрічі познайомилися із різноманітними вправами, що допомагають уникнути професійного вигорання, поділилися враженнями.
У підсумку зустрічі шкільні психологи отримали кейс корисних матеріалів.