ВАКЦИНАЦІЯ ВАЖЛИВА!
КІР ТА КРАСНУХА!
Симптоми. Першими ознаками кору і краснухи є підвищення температури тіла, за кілька днів після якого з'являється висип. Людина , яка хворіє на кір, відчуває втому, може втрачати апетит, а також мати інші симптоми, подібні до симптомів респіраторних інфекцій, таких як кашель,нежить та кон'юнктивіт. У людини з краснухою може спостерігатись збільшення лімфатичних вузлів та біль у суглобах. Обидва захворювання, особливо кір, можуть призводити до серйозних наслідків, у тому числі з ураженням легень ( пневмонія) та головного мозку ( енцефаліт). КРАСНУХА у вагітних може призвести до розвитку синдрому вродженої краснухи у новонароджених і спричинити катаракту, глухоту, вроджені вади серця та порушення інтелектуального розвитку.
Єдиним надійним способом профілактики кору та краснухи є вакцинація! В Україні вакцинацію дітей для профілактики кору, паротиту та краснухи здійснюють двічі- у віці 12 місяців та 6 років комбінованою вакциною КПК. Дорослим варто мати щонайменше одну дозу вакцини проти кору та краснухи для захисту!
ПРАВЕЦЬ
Серед основних симптомів правця є стиснення щелепи та неможливість відкрити рот, раптові болючі спазми м'язів, утруднення ковтання, конвульсії, головний біль, висока температура та потовиділення, зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття .
ДИФТЕРІЯ
Симптоми дифтерії з'являються поступово - із підвищення температури та болю у горлі. Можливі утворення нальоту білого або сіруватого кольору на мигдалинах, осиплість голосу, набряк шиї. Серед серйозних наслідків дифтерії є ураження серця, нирок,нервової системи.
КАШЛЮК
КАШЛЮК розвивається спершу як звичайна застуда, підвищення температури тіла, нежить та кашель.Згодом кашель стає тяжчим , і зазвичай супроводжується різким і глибоким свистячим вдихом. У дітей до 1 року такий кашель може супроводжуватися періодами тимчасово припинення дихальних рухів. Найчастіше ускладненням кашлюку є пневмонія, але також може статись ураження головного мозку.
Єдиним надійним способом профілактики дифтерії, правця та кашлюку є вакцинація! Дітям роблять щеплення комбінованою вакциною у віці 2, 4, 6, та 18 місяців. У 6 та 16 років проводиться ревакцинація вакцинами з дифтерійно-правцевим компонентом. Дорослим для повного захисту необхідна ревакцинація кожні 10 років!
ПОЛІОМІЄЛІТ
Основними симптомами поліомієліту є лихоманка, втома, головний біль, нудота, блювання та діарея. Вірус, що викликає захворювання,передається від людини до людини через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки тощо. При інфікуванні розвивається незворотній параліч кінцівок, 5-10% таких людей помирають через параліч дихальних м'язів.
Єдиним надійним способом запобігання розвитку поліомієліту є вакцинація! В Україні вакцинацію дітей для профілактики поліомієліту здійснюють у віці 2, 4 місяців інактивованою поліомієлітною вакциною та 6, 18 місяців й 6, 14 років оральною вакциною із ослабленим вірусом.
COVID-19
Коронавірусна захворювання розвивається спершу як респіраторне захворювання, але може призвести до пневмонії, ураження органів, ускладнень для серцево- судинної та нервової систем, а також смерті. Розвитку тяжкого перебігу та смерті значно вищі у людей із хронічними захворюваннями.
ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ ЩЕ НЕ ЗАВЕРШИЛАСЬ І РИЗИК ЗАХВОРІТИ ВСЕ ЩЕ ДУЖЕ ВИСОКИЙ!!!
Вакцинація забезпечить найкращий захист від тяжкого перебігу і ускладнень від COVID-19 і значно знижує ризик смерті. Захистіть себе від COVID-19 при першій нагоді або зробіть бустерне щеплення, якщо з останньої вакцинації від КОРОНАВІРУСУ минуло понад 6 місяців.
Бережіть себе!