Книжкові виставки «Мандрівка в глибину народних звичаїв»
Надзвичайною красою, багатством і розмаїттям відзначаються традиції, обряди, звичаї та свята українського народу, становлення яких відбувалося протягом багатьох століть.
В комунальному закладі "Новослобідська публічна бібліотека" та її філіях оформлені книжкові виставки «Мандрівка в глибину народних звичаїв».
Завітавши до бібліотеки можна дізнатися багато цікавого та нового про свята і традиції українського народу: народні обряди, тексти колядок та щедрівок, автентичний український одяг.
Давні традиції відроджуються сьогодні.
Щедрівка — слово українського походження, в інших слов’янських народів воно відсутнє. Це щедрі побажання рідним і близьким, щедре частування гостей, побажання статків у наступному році. З початком свята Нового року аж до Водохреща Україна щедро величає піснею людину, її працьовитість, честь, порядність. Щедрівки відбивали настрої і бажання простого народу, будили його уяву про краще життя, зачаровували слухачів щедрістю й поезією слова. Цим вони забезпечили собі довге життя й популярність.
«Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я!», — так починалися і колядки, і щедрівки.
Щедрий вечір наступав за тиждень після Різдва, напередодні Нового року. У цей день люди не працювали і не їли аж до вечері, до якої, крім куті й узвару, готували смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці. Опісля діти виносили із хати «дідуха» на вигін або в садок і спалювали його. Останній день старого і перший день нового року українці відзначали також як свята Маланки (13 січня) та Василя (14 січня). В народній традиції свята об’єдналися і тепер ми маємо Щедрий вечір або свято Маланки.
Отже, напередодні Старого Нового року, 13 січня, традиційно щедруємо, бажаємо господарям кожного дому щастя та достатку в новому році.
Ми щедруєм і співаєм під вікном.
Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.
Хай квітують ваші ниви золоті,
Щоб життя було щасливе в майбутті.