Відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новослобідської сільської ради.
Першим у порядку денному стояло питання щодо забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.
Онищенко Тетяна Володимирівна – фельдшер санітарний Путивльського відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проінформувала щодо покладених не неї завдань, постійного нагляду за дотриманням основних заходів по забезпеченню санітарного та епідемічного благополуччя населення, забезпечувати комунікаційну роботу з органами місцевого самоврядування, підприємствами питного водопостачання щодо необхідності забезпечення населення питною водою гарантованої якості, забезпечення виробничого лабораторного контролю за якістю питної води, якістю очистки стічних вод, забезпечення необхідного запасу реагентів, засобів знезараження та проведення обстеження стану об’єктів централізованого та нецентралізованого питного водопостачання.
Заслухавши інформацію, з урахуванням їх обговорення вирішили створити комісію для проведення обстеження стану об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання та спланувати графік роботи комісії по обстеженню стану вищезазначених об’єктів.
Також Комісія затвердила План основних заходів Новослобідської сільської ради щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2023 році. Документ розроблено для забезпечення готовності та оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків. Він, зокрема, передбачає: уточнення порядку взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів, порядок і регламент зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; уточнення порядку доведення попереджень і оповіщень до населення; проведення комплексної перевірки стану мостів та підмостових русел автомобільних мостів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод; організацію перевірки стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем тощо.
Поза увагою не залишила питання щодо мінної безпеки на полях та недопущення нещасних випадків пов’язаних із замінюванням територій та про заборону виконання будь-яких робіт без погодження з відповідними установами.