Масляна - це народне свято проводів зими й зустрічі весни. Святкують його цілий тиждень, впродовж якого печуть млинці.
Свято Масляної прийшло до нас із язичницької культури і спочатку було пов'язане з днем весняного рівнодення - народ проводжав зиму і зустрічав весну. Але після прийняття християнства виявилося, що традиційний час свята випадає якраз на Великий піст, тому Масляну довелося змістити - на останній тиждень перед постом.
За церковною традицією на Масляну вже не можна їсти м'ясо, але можна інші скоромні продукти. Також на Сирній седмиці скасовується піст в середу і п'ятницю. За Масляний тиждень люди намагаються наїстися молочних продуктів, яєць, риби і головної страви - млинців, аби потім мати сили витримати довгий піст.
Млинці пекли впродовж усієї Масляної - на честь слов'янського бога Сонця Ярила, а в кінці святкування спалювали опудало - Мару, яка символізувала смерть і народження природи.
Сьогодні не до свят, але ми намагаємось не забувати про народні традиції та дотримуватись їх, навіть в рамках сьогодення.
Працівники закладів культури Новослобідської сільської ради привітали місцевих жителів громади та пригостили домашньою здобою літніх людей.
Дякуємо нашим захисникам за те,що ми можемо насолоджуватись ранком, пекти млинці та збиратись за сімейним столом.