8 травня Україна відзначає День памʼяті та примирення. У цей день українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.
Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства.
Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії.
З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення - це своєрідна алюзія. З одного боку мак - ніжна польова квітка. З іншого - вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.
На вшанування пам’яті про кожного, хто, долаючи втрати і горе, приклав титанічні зусилля в боротьбі з нацизмом, а також усіх жертв цієї страшної війни, комунальний заклад "Новослобідська публічна бібліотека" та її філії підготували книжкові виставки «До Дня пам’яті та примирення», провели майстер-клас по виготовленню листівок "маки пам'яті".
Представлені на виставках документи дають розуміння необхідності переосмислення подій Другої світової війни, розкривають місце і роль України у Другій світовій війні, внесок українського та інших народів у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг, висвітлюють різні аспекти життя українців в умовах воєнного часу.
Видання присвячені долям людей що пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі з нацизмом. Вони воювали на фронтах, приймали участь у партизанському русі, підпільних мережах, організаціях українського визвольного руху проти окупантів.