Як піклуватися про себе ❓ 5 порад батькам

Дата: 23.05.2023 09:15

Фото без опису

Піклуватися про себе – не менш важливо, ніж допомагати іншим. Тому пам’ятайте правило безпеки в літаку: спочатку кисневу маску надягаємо на себе, потім – на дитину. Ще у Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї" радять таке ⬇️

🤍 Будьте до себе добрі. Війна виснажує. Тому не дивно, що часом ми втрачаємо контроль, наприклад, кричимо на дітей. Якщо таке сталося, потрібно попросити пробачення, виправитися, але не картати себе. Бути добрим до себе, це як бути собі другом, слухати свої потреби і відповідати на них.

🤍 Пам'ятайте про найголовніше – ваші цінності. Зв’язок із ними дасть вам силу, витривалість і надію. Завдяки цінностям ми ніколи не втратимо дороговказ, де б ми не були, адже знаємо, заради чого живемо і що робимо.

🤍 Мудро і гнучко організовуйте свій день. Визначте пріоритетні завдання, серед яких обов’язково має бути місце батьківству, але не забувайте про власні потреби. Такі як відновлення ресурсів. У кожного свої рецепти – книги, фільми, спорт, волонтерство або прогулянки чи зустрічі з рідними.

🤍 Плекайте добрі стосунки – з друзями, в родині, з колегами, у громаді… Ми сильні, коли разом. Утім, пам'ятайте, що добрі стосунки не виникають само собою. Тут діє принцип брати-давати. Підтримуйте інших і не соромтеся просити про допомогу.

У ці важкі часи ми всі потребуємо взаємної турботи. Тільки разом зможемо вистояти!

У межах ініціативи першої леді Олена Зеленська зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров'я.

#тияк