Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

В яких випадках може бути накладено арешт на майно та як перевірити його накладення

Дата: 08.06.2023 09:31
Кількість переглядів: 861

Фото без опису

Земельні ділянки, будинки, квартирице нерухоме майно яким власники можуть розпоряджатись на свій розсуд. Однак, буває, що при укладанні угоди купівлі-продажу власника чекають неприємні сюрпризи, наприклад,  арешт майна. Інколи люди навіть не підозрюють про те, що на їх  власність може накладено арешт. Такою власністю не можна вільно розпоряджатись, тобто продати, подарувати, обміняти.

В яких випадках може бути накладений арешт:

1. У межах кримінального судочинства. Нерухомість може виступати об’єктом злочину чи на неї можуть накласти арешт для забезпечення конфіскації майна у кримінальному провадженні. Бувають випадки коли у кримінальних провадженнях накладається арешт на майно власника, який не має жодного відношення до справи. У такому разі необхідно оскаржити такий арешт слідчому судді у цій кримінальній справі.

2. У рамках господарського, адміністративного чи цивільного провадження. Об’єкт нерухомості може виступати предметом спору або як забезпечення виконання зобов’язань власника. Якщо арешт накладено на виконання рішення (ухвали) суду, його можна оскаржити в рамках тієї судової справи, в якій накладено такий арешт. Тоді треба оскаржити або ухвалу суду, або дії виконавчої служби, залежно від ситуації.

3. Виконавчим написом нотаріус також може накласти арешт. Тоді необхідно оскаржити такий виконавчий напис.

4. Бувають випадки, що арешт на майно накладається за зобов’язаннями іншої особи, наприклад попереднього власника. В такому разі необхідно звертатися з позовом до суду, до виконавчої служби та доводити, що арешт накладено неправомірно і власник майна до боргів третьої особи не має жодного відношення.

Як перевірити чи накладено арешт на нерухомість:

1. На сайті ДП «Національні інформаційні системи» за посиланням: https://nais.gov.ua/. Обираємо реєстрМайно та обтяження”- “Державний реєстр речових прав на нерухоме майно” (наразі-ведуться технічні роботи). Тут кожен охочий може отримати витяг за кілька хвилин, заплативши 30 грн. Зокрема, можна дізнатися, хто є власником нерухомості, реєстраційний номер майна та найголовнішечи не перебуває воно під арештом.

2. Дані з Державного реєстру речових прав  на нерухоме майно, можна отримати через мобільний додаток «Дія» або вебпортал «Дія» за посиланням: https://diia.gov.ua/services/informaciya-z-derzhavnogo-reyestru-rechovih-prav-na-neruhome-majno . Ця послуга коштуватиме - 30 гривень (може змінюватись вартість послуги, у залежності від обсягу наданої інформації).

3. Зясувати яким є стан нерухомості, перевірити чи перебуває майно під арештом – чат-ботом Opendatabot. Завантажити його можна у Телеграмі https://t.me/OpenDataUABot, та у Viber https://chats.viber.com/opendatabot/ru Для отримання отримання витягу з реєстру нерухомого майна відкрийте Opendatabot та зробіть запит за власником введіть ІПН фізичної особи або код ЄДРПОУ юридичної особи, потім перейдіть у розділ «Нерухомість, борги, штрафи» та оберіть потрібний об’єкт нерухомості з переліку та сплатіть за його замовлення.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь