ДО УВАГИ!
Якщо ви зіткнулися з легкими пораненнями, що не спричиняють критичної кровотечі, то вам будуть помічні такі поради:
Гігієна. Перш за все, дуже важливо не занести в поранення інфекцію. Тому перед тим як безпосередньо допомагати з пораненням, вимийте руки з милом або використовуйте антисептик з вмістом спирту не менше 70%. Звичайно, якщо ми кажемо про критичні поранення, то може бути й не до цього. Але якщо ситуація дозволяє потурбуватись про гігієну – не варто цим нехтувати.
Зупиніть кровотечу. Натисніть на рану, використовуючи чистий бинт. Якщо немає бинта, подумайте, може у вас є стерильна запакована прокладка або памперс! Потрібно прикласти щось абсолютно чисте та таке, що добре поглинає рідину.
Промийте рану. Потримайте рану під чистою проточною водою хоча б 5 хвилин. Можна обробити милом ділянку біля поранення, але не всередині поранення. Якщо ви бачите, що в поранені є чужорідні предмети – скло, шматок дерева тощо – краще звернутись до медика якомога швидше.
Не варто використовувати мазі з антибіотиками без призначення лікаря. Якщо ви бачите, що рана глибока – обов’язково зверніться до лікаря, після того, як надали першу домедичну допомогу.
Якщо ви не щеплені від правця або давно не робили ревакцинацію, яка необхідна щодесять років, обов’язково повідомте про це лікаря — можливо, вам потрібно щепитись, щоб захистити себе.
Зверніться до лікаря, якщо побачили такі симптоми:
☛ почервоніння;
☛ рана відчувається гарячою;
☛ присутній набряк;
☛ погіршується білль.