Про користь заготівлі сіна у таких природно-заповідних територіях як Сеймський регіональний ландшафтний парк.
Скошування трави це начебто не екологічно, хай би накопичувалася фітомаса. Однак!
1. Це традиційний спосіб природокористування і сучасні заплави таких річок як Клевень та Сейм важко уявити без лук. За тривалий період ці луки сформувалися у багаті травами та різноманітною живністю оселища.
2. Відсутність сінокосіння призводить до заростання лук лісом, що кардинально змінює ландшафт, призводить до зміни не лише рослинного покриву, але й тваринного населення. Прикро, що заростання відбувається за участі інвазійних видів дерев та чагарників (клена ясенолистого, аморфи кущової). Тому припинення сінокосіння мало б відбуватися планомірно так, щоб передбачити відновлення природних лісів.
3. Бажано, щоб практика сінокосіння мотивувалася. Це і дохід для тих, хто цим займається, і користь для суспільства (зайнятість населення, податки) та природи. Звісно, що потрібно дбати й про зменшення всяких-різних порушеннь, які супроводжується така діяльність - розбиті грунтові дороги, створення штучних травосумішей, занадто ранні терміни виконшування, засмічення території, невідповідні для збереження фауни методи викошування. Проте дбайливий господар, орієнтований на тривале використання сіножаті, сам не зацікавлений в тому, щоб лука поступово деградувала.