Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Після перенесеного гепатиту А насправді можна здавати кров

Дата: 28.07.2023 15:29
Кількість переглядів: 120

Перенесений гепатит А не є пожиттєвим протипоказанням до здачі крові, хоча багато центрів крові не приймають таких донорів. У Всесвітній день боротьби з гепатитом розвінчуємо поширений міф про це захворювання. 

«Гепатит А, який у народі називають жовтухою або хворобою Боткіна, ніколи абсолютним протипоказом до донорства не був, — коментує Людмила Лінник, координаторка платформи ДонорUA, — Але ще з радянських часів повелося, що людей, які перехворіли на гепатит А, відсторонювали від донорства назавжди. Багато центрів крові досі дотримуються цієї «традиції», хоча в Порядку медичного обстеження донорів крові та компонентів крові, затвердженому Наказом МОЗ Про інфекційну безпеку донорської крові та її компонентів, про гепатит А як протипоказання не йдеться». 

За словами Людмили Лінник, якщо в людини виявлено гепатит В або С, здавати кров не можна пожиттєво. Виняток — якщо людина має негативний результат дослідження на поверхневий антиген вірусу гепатиту В (HBsAg) з підтвердженим імунітетом.  

На відміну від гепатиту В та С, гепатит А після одужання не є перешкодою для донорства. Людям, які перехворіли так званою жовтухою, за радять утриматися від здачі крові пів року або рік — залежно від країни. Це пов’язано з тим, що печінка після перенесеної хвороби може потребувати відновлення, сама ж кров такого донора є безпечною.  

В Україні тимчасові та абсолютні протипоказання до донорства крові визначаються вищезгаданим Порядком медичного обстеження донорів крові та компонентів крові. Про гепатит А у документі згадок немає — йдеться лише про те, що «після інфекційної хвороби потенційні донори відсторонюються щонайменше на два тижні після дати повного клінічного одужання»Остаточне рішення щодо допущення людини до донації приймає лікар-трансфузіолог, проте ґрунтуватися воно має на стані здоров’я донора, а не на самому факті перенесеного гепатиту А. 

Якщо ви не можете здавати кров тимчасово або взагалі, це не привід засмучуватися — кожен сильний на своєму полі. Ви можете підтримати донорський рух інформаційно, спростовуючи міфи та розповідаючи про важливість і користь здачі крові, або ж фінансово. Ваші донати дозволяють ДонорUA транспортувати донорську кров на фронт, проводити заходи для залучення нових донорів і вести просвітницьку діяльність. Ви також можете стати волонтером ДонорUA та брати участь в організації заходів. Будь-яка участь і підтримка — важлива. 

Довідково:  

Всесвітній день боротьби з гепатитом відзначається щороку 28 липня. У цей день народився Барух Самюель Блумберг — лікар, лауреат Нобелівської премії, що відкрив вірус гепатиту В.  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь