Національна служба здоров’я України продовжує відповідати на поширені питання стосовно програми «Доступні ліки».

Дата: 03.08.2023 09:02

Фото без опису❓ Які зараз ліки можна отримати пацієнту з хронічними захворюваннями за електронним рецептом від сімейного лікаря безоплатно?

✔️Сімейний лікар може виписати електронний рецепт на препарати проти серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми в рамках програми «Доступні ліки». Також сімейний лікар має право виписувати рецепт на ліки від нецукрового діабету та інсуліни, якщо пацієнт раніше звертався до ендокринолога і лікар вже склав для нього план лікування. Так само для пацієнтів з хворобою Паркінсона сімейний лікар випише рецепт, якщо є план лікування від невролога.

Зазначені ліки доступні для пацієнтів безоплатно або з невеликою доплатою в рамках програми реімбурсації.

❓Чи можна отримати рецепт “Доступні ліки” не для себе, а для бабусі?

✔️ Так. Якщо вашій мамі, тату, бабусі чи дідусеві потрібен рецепт на “Доступні ліки”, – ви можете допомогти їм отримати його дистанційно.

Це можна зробити зателефонувавши сімейному лікарю, з яким у рідних укладена декларація. Лікар створить повторний рецепт – 16-значний номер рецепту та 4-значний код підтвердження.

Також “Доступні ліки” можна отримати замість рідних, якщо вони не можуть самостійно піти до аптеки. Достатньо мати номер е-рецепту.

З’ясуйте у рідних, які саме ліки, якого виробника потрібні. Якщо можливо - візьміть стару упаковку від препаратів із собою. В аптеці з договором із НСЗУ покажіть електронний рецепт та із запропонованих препаратів оберіть той, який потрібен.