Правила електробезпеки під час жнив.

Дата: 11.08.2023 08:16

Фото без описуВ Україні тривають жнива, тому зберігається підвищена небезпека виникнення пожеж через недотримання землекористувачами правил пожежної безпеки та охорони електричних мереж в літній пожежонебезпечний період.

Нагадуємо, що для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та запобігання нещасним випадкам через ураження електричним струмом, згідно з Правилами охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.22 № 1455, та Законом України «Про землі енергетики та правового режиму спеціальних зон енергетичних об’єктів» від 09.07.2010 № 2480-VI категорично забороняється проводити будь-які роботи в охоронних зонах електричних мереж без письмової згоди та присутності представника АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО». Також суворо заборонено:

- виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 м, а на орних землях – на глибині понад 0,45 м, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередач);

- проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередач машин, механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 м.

Зверніть увагу! Охоронні зони електричних мереж встановлюються:

- уздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань:

2 метрів – для повітряних ліній напругою до 1 кВ;

10 метрів – для повітряних ліній напругою до 20 кВ;

15 метрів – для повітряних ліній напругою 35 кВ;

від 20 до 30 метрів – для повітряних ліній напругою 110 кВ та вище;

- за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв – на відстані 3 м від огорожі або споруди;

- уздовж підземних кабельних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 м.

Водночас в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанціях, розподільних пунктах і пристроях забороняється вчиняти будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження, пожежі або нещасні випадки, а саме:

- перебувати стороннім особам на території та в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти люки та двері цих споруд, самовільно підключатися до електромереж;

- влаштовувати звалища;

- складати будь-які матеріали: добрива, корми, торф, солому, дрова тощо;

- розпалювати вогнища;

- накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети;

- відсипати ґрунт;

- підніматися на опори ліній електропередач, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

- влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

- виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад п'ять тон;

- зливати їдкі і такі, що спричиняють корозію, речовини, паливно-мастильні матеріали.

Під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі із застосуванням машин і механізмів забороняється обробіток ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Фізичні/фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які мають намір планово виконувати земляні, будівельні та інші роботи, виконання яких може становити загрозу надійності електричних мереж та/або безпеку електротравматизму, в межах охоронних зон електричних мереж, повинні за десять діб повідомити про це власника електричних мереж, який експлуатує такі електричні мережі.

У разі виявлення обірваного електропроводу, тримайтеся від нього на відстані мінімум 8 метрів, обов'язково повідомте про пошкодження до кол-центру АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» за номерами:

0800-300-247, (0542) 659-659.

Бережіть своє здоров'я та життя!