«НІ» - СТИХІЙНІЙ ТОРГІВЛІ!

Дата: 17.08.2023 13:11

Фото без опису«НІ» - СТИХІЙНІЙ ТОРГІВЛІ!

Шановні мешканці громади, хочемо вкотре звернути вашу увагу, що стихійна торгівля заборонена Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та найголовніше, небезпечна для вашого здоров’я. Покупець, купуючи їжу на вулиці бере відповідальність на себе і повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я та пам’ятати, що вулична торгівля є незаконною.

Особливо слід бути уважним під час купівлі в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м'ясних і грибних консервів. Адже, купуючи цю продукцію на стихійних ринках, можна заодно купити і ботулізм.

На жаль, стихійну торгівлю не так легко подолати. Це можливо тільки тоді, коли самі мешканці громади зрозуміють, що продукція, яка не пройшла спеціальної перевірки є дуже небезпечна для їх життя.

Відповідно до діючого законодавства передбачена адміністративна відповідальність за  торгівлю з рук у невстановлених місцях - стаття 160 КУпАП, а саме :

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених статтями 160, 164 Кодексу України про адміністративні порушення. Незаконна торгівля на вулиці продуктами карається штрафом від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходу громадян.

Тож закликаємо мешканців громади! Не піддавайте власне здоров’я небезпеці, пов’язане із вживанням у їжу продуктів негарантованої якості.

Пам’ятайте: стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит. Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування!

Будьте свідомими та здоровими!