Виїзд за кордон під час відпустки військовими.

Дата: 25.09.2023 16:55

Виїзд за кордон під час відпустки військовими.

🔸Військовослужбовці маєте право на відпустку, а також у період відпустки на виїзд за кордон.

▪️Потрібно скласти юридично грамотний рапорт, додати до нього всі необхідні підтверджуючі документи.

▪️У рапорті потрібно вказати країну та адресу місця проживання та подати його до штабу військової частини на розгляд командиру військової частини.

🔸Рапорт до свого командира підрозділу необхідно подати не пізніше ніж за 15 днів до початку відпустки.

▪️Рапорт складається у двох примірниках, один для військової частини, інший для військового, щоб в/ч поставила відмітку про прийняття рапорту.

▪️Командир зі свого боку ухвалює рішення щодо надання відпустки.

🔸Це рішення оформляється у вигляді наказу, який надає право виїжджати за межі країни. Також можна використати відпускний квиток, де вказаний термін відпустки і дозволена можливість перетину державного кордону України.

▪️Перед відпусткою необхідно запросити витяг із наказу про відпустку із зазначенням можливості перетину державного кордону України.

🔸Далі процедура становлення на облік ВСП і можна перетинати кордон. Необхідно для контролю за рухом особового складу ЗСУ та запобігання можливих порушень правил виїзду за кордон.

⚠️Варто пам’ятати, останнє слово за командиром, він може дозволити у виїзді за кордон у період відпустки, а може відмовити.

▪️Отже, для подорожі за кордоном військовослужбовець повинен мати такі документи:

➖військово-обліковий документ, посвідчення офіцера або посвідчення військовослужбовця

➖відпускний квиток із зазначенням «відпустка за кордоном» (якщо такої відмітки у квитку немає, необхідно мати витяг із наказу із зазначенням виїзду за кордон)

➖чинний закордонний паспорт (id-картка або книжка).

За інформацією Сумського обласного ТЦК та СП