Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА РОЗПОВІЛА ПРО ЗДІЙСНЕНІ КРОКИ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ УКРАЇНА ЯК МАЙБУТНЯ ДЕРЖАВА ЄС ВІДДАНА ЗАХИСТУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ, ОСНОВОЮ ЯКИХ Є ПРАВА ЛЮДИНИ ТА РІВНІСТЬ

Дата: 03.10.2023 11:48
Кількість переглядів: 67

Фото без опису

  Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга СТЕФАНІШИНА на заході «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні», організованому Європейським Союзом та Радою Європи у Кракові 26 вересня

«Попри те, що наша країна майже 600 днів перебуває у стані безпрецедентної війни, Україна успішно впроваджує демократичні реформи, необхідні для трансформації, розвитку та зміцнення демократичних інституцій. Частина з цих трансформацій зафіксовані в 7 рекомендаціях Європейської Комісії, виконання яких необхідне для подальшого просування України на шляху до ЄС. І реформа законодавчої бази щодо національних меншин (спільнот) відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії відноситься до однієї з цих рекомендацій», – заявила Віце-прем’єр-міністр у своєму виступі онлайн.

Вона підкреслила, що захист та дотримання прав і свобод людини, зокрема прав національних меншин (спільнот) в Україні, завжди був пріоритетним питанням для Уряду. За рік у цьому напрямку було досягнуто значного прогресу в цьому напрямку.

Так, у грудні 2022 року, після широких консультацій з партнерами, зокрема Європейською Комісією, Радою Європи та представниками національних меншин, Парламент ухвалив Закон «Про національні меншини (спільнот) України». Після оприлюднення у червні 2023 року рекомендацій Венеціанської комісії, Верховна Рада внесла зміни до Закону для вдосконалення законодавчої бази для реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот).

«Ухвалення цього Закону стало значним досягненням нашої країни. Документ, зокрема, передбачає заборону будь-якої дискримінації за ознакою етнічного походження, гарантуючи при цьому свободу думки, віросповідання, використання мов національних меншин, збереження культурної самобутності та навчання рідною мовою. Крім того, він вперше розмежував відповідальність державних і місцевих органів влади за формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері, що означає, що це сфера окремого політичного планування на всіх рівнях - від місцевого до центрального», – зазначила Ольга Стефанішина.

Крім того, Уряд України спільно з представниками спільнот підготував Державну національно-культурну програму «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року з урахуванням положень рекомендацій Венеціанської комісії.

Метою Програми є створення на національному та регіональному рівнях стабільних умов для задоволення потреб та ефективної реалізації прав і можливостей національних меншин (спільнот) та корінних народів України відповідно до міжнародно-правових стандартів, сприяння розвитку міжкультурної компетентності, взаємодії та взаєморозуміння, інтеграції українського суспільства з урахуванням необхідності подолання наслідків збройної агресії та російської асиміляційної політики.

«Україна як невід'ємна частина європейської сім'ї та майбутня держава-член ЄС віддана захисту фундаментальних європейських цінностей, основою яких є права і свободи кожної людини, а також рівність. І ми продовжимо ефективну роботу з впровадження ключових демократичних трансформацій, наближаючись до перемоги і європейського майбутнього», – додала Віце-прем’єр-міністр.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/olha-stefanishyna-rozpovila-pro-zdiisneni-kroky-u-sferi-zabezpechennia-prav-natsionalnykh-menshyn-spilnot


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь