Отримання статусу УБД особами, які звільнені з військової служби

Дата: 24.10.2023 14:17

Фото без опису

▪️Особа, яка звільнена з військової служби, має звернутися до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку з наступними документами:

➖заява щодо розгляду питання отримання УБД

➖згода на збір та обробку персональних даних

➖засвідчені копії сторінок паспорта громадянина України

➖РНОКПП

➖два кольорових матових фото 3х4

🔸ТЦК та СП звертається з запитом до військової частини для направлення в ТЦК та СП документів, а саме:

➖довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена новим додатком 6 до Постанови КМУ №413

▪️не менш як один з таких документів:

➖витяг (копія) бойових донесень

➖витяг (копія) журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки)

➖витяг (копія) вахтових журналів, польотних листів

➖витяг (копія) матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв, полону

⚠️Не завжди лише один із вищезазначених документів може стати беззаперечним підтвердженням участі військовослужбовця у заходах із забезпечення оборони.

▪️Після оформлення необхідного комплекту документів ТЦК та СП направляють їх на опрацювання Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

🔸Комісія в 30-денний термін з дня отримання від ТЦК та СП розглядає наданий пакет документів та приймає рішення про визнання заявника учасником бойових дій.

⚠️У разі відмови в наданні статусу учасника бойових дій, Комісія надає обґрунтоване рішення про відмову.

🔸Підрозділи соціального забезпечення ТЦК та СП після отримання рішення комісії про надання особі статусу УБД організовують доведення рішення комісії до відповідної особи та організовують роботу з видачі посвідчення учасника бойових дій особисто заявнику.