Дата: 30.10.2023 15:31

Фото без описуЯкщо бажаєш отримати допомогу від держави, міжнародних організацій та банків реєструйся в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

ДАР — це єдине вікно підтримки для українських аграріїв

Заявки приймаються виключно через ДАР, у розділі «Доступні програми» міститься актуальний перелік програм, відкритих для подання заявок.

Виробники сільськогосподарської продукції, що зареєструвалися у Державному аграрному реєстрі, набувають право:

на отримання державної підтримки на основі інформації, що міститься в Державному аграрному реєстрі, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії Державного аграрного реєстру з іншими державними реєстрами та кадастрами, без надання відповідних відомостей в паперовій формі;

на безкоштовне отримання інформації стосовно себе з Державного аграрного реєстру, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами, з якими забезпечено технологічну сумісність технічних рішень Державного аграрного реєстру;

на використання інформації, що міститься в Державному аграрному реєстрі, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії Державного аграрного реєстру з іншими державними реєстрами та кадастрами, з метою отримання документів дозвільного характеру;

на подання заявок на отримання державної підтримки, а також документів дозвільного характеру за допомогою програмних засобів ведення Державного аграрного реєстру;

на управління своїм профілем в особистому електронному кабінеті, а також надання доступу до інформації, що міститься в особистому електронному кабінеті, та прав управління своїм профілем третім особам за їхньою згодою.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України у 2024 році передбачається проведення виплат (окремої бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) виробникам сільськогосподарської продукції, що мають у власності/користуванні до 120 га,  спеціальної бюджетної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів)) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях окремих районів ряду областей, на яких відповідно до наказу Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.12.2022 за № 1668/39004, завершені бойові дії та припинена їх можливість, завершена тимчасова окупація.

Проведення виплат буде здійснюватися відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918.