Найефективніший компост з опалого листя. Хитрощі приготування
Найефективніший компост з опалого листя. Хитрощі приготування
Більшість людей чомусь вважає, що опале листя на присадибній ділянці - це нікому непотрібне сміття, яке тільки «захаращує» дачну ділянку. Але ми вас запевняємо, що це дуже велика помилка. Особливо, це стосується тих, хто має свій город або сад. Чому? Визрілий компост (листовий) прекрасно гумуює і наповнює корисними мікроелементами ґрунт, тобто добре відновлює втрачені ресурси. Крім того, він допомагає утримувати вологу в ґрунті, де міститься великий відсоток піску, і працює свого роду провідником повітря в глинистому ґрунті.
Пропонуємо до вашої уваги технологію приготування компосту з опалого листя
З чого можна приготувати компостницю? Можна придбати її в спеціалізованих магазинах. А можна спорудити з підручних засобів - підійде навіть щільний великий сміттєвий пакет, або стара бочка, ванна, бак. Головна умова - в ємностях повинні бути отвори, через які буде надходити повітря. Нагадаємо також про регулярне перелопачування добрива.
Що потрібно знати для приготування компосту?
1. Після завершення листопада, листя складають у лоток разом із шарами землі (товщина земельного шару - п'ять-десять сантиметрів).
2. Компост потрібно зволожувати водою. Буде добре, якщо його змочити кілька разів сечовиною, коров'яком або ЕМ-препаратами.
3. Продумайте, чим ви накриєте добриво. Воно повинно бути захищене від дощів і палючого сонця.
4. І найголовніше - земляні хробаки (дощові). Наберіть жменю дощовиків і випустіть їх в компост, вони там будуть стрімко розмножуватися, що і прискорить процес визрівання.
Як дізнатися, що компост вже готовий?
У ньому не повинно залишитися неперепрівшого листя, зорово він повинен виглядати однорідною, пухкою масою. Черв'яків теж не повинно бути - вони повністю переварили листя і покинули компостницю. І останнє - зрілий компост пахне лісом.