НЕПАЛИ КОМПОСТУЙ

Дата: 02.11.2023 07:49

Фото без описуНЕПАЛИ КОМПОСТУЙ

Щороку багато українців «традиційно» порушують закон, спалюючи опале листя, суху траву та рештки рослин. Більшість з них навіть не підозрюють, яку шкоду вони наносять довкіллю та своєму здоров’ю.

⚡️ Щоразу, коли хтось вирішує палити листя, страждає природа:

📌 забруднюється повітря — при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук, а також діоксини та діоксани – одні з найотрутніших речовин для людини. Потрапляючи у людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони та вітаміни;

📌 забруднюються ґрунти;

📌 забруднюються водойми та внутрішні води.

Це завжди ризик зникнення певних видів тварин.

⚡️ Як діяти, коли ви побачили, що хтось палить листя або траву?

📌 Поясніть палію, в чому небезпека та незаконність таких дій. Штраф за спалювання листя становить від 3060 гривень.

📌 Якщо це не допомогає, тоді зафіксуйте порушення за допомогою фото або відео як доказ.

📌 Викликайте поліцію або зверніться до відділу житлово-комунального господарства громади.

📌 Поліцейський офіцер громади має скласти протокол про вчинення адміністративного порушення.